Sağlık Teknikeri Maaşları 2020?

Sağlık Teknikeri Maaşları 2020? Sağlık Teknikeri Çalışma Şartları? Sağlık Teknikeri Nedir? Sağlık Teknikeri Maaşı Ne Kadar?

Sağlık Teknikeri Maaşları 2020?

Sağlık sistemi ülkemizde epey tercih edilen alanlardan biri olarak çok farklı meslek gruplarını da içerisinde taşır. Sağlık sektöründe en çok tercih edilen meslek gruplarından biri de sağlık teknikerliğidir. Sağlık teknikeri olmak isteyen şahısların merak ettiği birçok konu bulunmakta olup bu konular arasında çalışma koşulları, meslek hakkında ve maaş gibi farklı unsurlar bulunmaktadır. Yazımızın devamında bu meslek grubuna ait olan maaş bilgileri ve diğer tüm detayları inceledik.

Sağlık Teknikeri Çalışma Şartları 2020

Sağlık teknikeri mesleğini yapmak isteyen adayların ilk öncelikle ilgili sağlık bölümlerinin 2 yıllık ön lisans bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Hem kamu hem de özel sektörde istihdam sağlayan sağlık teknikerleri sağlık sektöründe çalışmalarından dolayı nöbet, kalabalık olma ve benzeri durumların varlığından dolayı yoğun bir çalışma ortamındadır. Dolayısıyla da mesai saatleri farklılık gösterebilmektedir. Sağlık teknikerleri mezun oldukları bölüme göre Ambulans ve acil bakım teknikerliği, anestezi teknikeri, ameliyathane teknikeri gibi farklı unvanlarda çalışmaktadırlar.

Sağlık Teknikeri Nedir?

Sağlık teknikeri ne iş yapar? İlk olarak sağlık teknikeri olabilmek için ilgili okulların ön lisans programlarının tamamlanmış olması gerekmektedir. Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Yardım veya Acil Bakım Teknikerliği mezun olunması gereken okullara örnek teşkil etmektedir. Mezun olunca alınan unvan kapsamında bakanlığa bağlı olan pek çok yerde görev alınabilmektedir. Üniversite hastaneleri, devlet hastaneleri, sağlık merkezleri veya acil servisler sağlık teknikeri olarak istihdam sağlanacak yerler arasındadır. Sağlık teknikeri maaşı 2020 devlet kadrolarındaki kıdeme, hangi kadroda bulunduğuna göre farklılık göstermektedir.

Sağlık Teknikeri Maaşları 2020

Sağlık teknikeri maaşları 2020 belli hususların göz önüne alınmasından ardından net rakamlar vermektedir. Kamuda görev alınması halinde kişilerin evli olup olmamaları, evlilerse çocuklarının olup olmadığı, eşlerin çalışıp çalışmaması ya da kıdem maaşların rakamlarının değişimi olarak farklılaşmaktadır. Fakat elbette belli kadrolar için rakam vermek doğrudur. Sağlık teknikeri maaşları 2020 senesinde yeni göreve başlayacak bir personelde 3843 TL ‘dir. Alınan bu maaş miktarı 10/2 kademesinde olan memurlar içindir. Tüm devlet kadrolarında görüldüğü gibi sağlık teknikeri kadrosunda da kıdem, dereceyi ve maaş ücretini yükseltmektedir. Sağlık teknikerlerine otuz yıl gibi bir hizmet hayatı olana 4992 TL üzerinde maaş verilmektedir.

Sağlık Fizikçisi 2020/5 KPSS Atama Taban Puanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Mert Ardıç

24 yaşında, Psikolog, araştırmacı, okur, yazar.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER