Şişecam Personel Maaşları 2020 Ne Kadar? Şişecam Çalışma Şartları Nasıl?

Şişecam personel maaşları nasıl? Şişecam mühendis maaşları 2020. Şişecam avukat maaşları 2020. Şişecam uzman ve uzman yardımcısı maaşları 2020.

Şişecam Personel Maaşları 2020 Ne Kadar? Şişecam Çalışma Şartları Nasıl?

Güncel Şişecam Personel Maaşları 2020

Türkiye’nin en fazla personel istihdam eden firmalarından biri de Şişecam’dır. İş Bankası iştiraki olan Şişecam faaliyet gösterdiği cam sanayi yani dayanıklı cam üretimi ve satışı alanında da lider firmadır. Kuruluşu Cumhuriyetin ilk yıllarına dayanmakta olup 1935’den bugüne faaliyetlerine ara vermemiştir. Firma oldukça kurumsal ve oturmuş bir iş yapısına sahip olup çalışan memnuniyeti birime göre değişmekle birlikte genellik orta ve üstü seviyelerdedir. Doğrudan Şişecam çalışan sayısı 2020 yılında 22 bin seviyesine ulaşmıştır.

Çalışanların büyük çoğunluğu Gebze merkez tesislerinde görev yapmakta olup Şişecam’ın Trakya, Polatlı, Balıkesir ve Eskişehir’de fabrikaları mevcuttur. Ayrıca kendi dağıtım ağı olması nedeniyle diğer illerde de şoför ve işçi gibi kadrolar bulunmaktadır ancak çoğunluğu çalıştığı tesisler yukarıda sayılanlardır. Tüm fabrika ve üretim tesislerinde aynı maaş politikası uygulanmaktadır. Genel olarak şişecam maaşları nasıl sorunu cevaplamaya çalışacağız.

Şişecam Stajyer Maaşları 2020

Bir çok kurum ve kuruluşta stajyer köle gibi kullanılmakta olup hiç bir ücret ödenmemektedir. Ancak Şişecam stajyer maaşı 1.600 TL seviyesinde olup part time çalışan sigortası yapılmaktadır. Uzun vadede kariyerine burada devam etmek isteyenler için staj olumlu katkı sağlayacaktır.

Şişecam İnsan Kaynakları Uzman Maaşları 2020

Oldukça fazla çalışanı olması nedeniyle insan kaynakları personeline fazlaca iş düşmektedir. Mevcut bakanlıkların birçoğunun çalışan sayısından fazla personeli olan Şişecam hemen her yıl insan kaynakları uzmanı alımı yapmaktadır. Yeni başlayan insan kaynakları uzmanı maaşları 2020 yılı için 3.500 TL seviyesinde olup şirketin sunduğu diğer olanaklardan faydalanılmaktadır. Bireysel emeklilik, asgari geçim indirimi, yabancı dil tazminatı ve yemek kartı uygulaması mevcuttur.

Şişecam Mühendis Maaşları 2020

Hem üretim hem pazarlama hem de hammadde satışı yapan Şişecam birden fazla departmanda bine yakın mühendis istihdam etmektedir. En fazla mühendis alımı yapılan bölümler makine mühendisliği, endüstri mühendisliği, kimya mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve elektrik elektronik mühendisliği olarak sıralanmaktadır. Mühendisler tecrübelerine ve çalıştıkları birimlere göre kendi içinde farklı ayrımlara tabi tutulmaktadır.

Tecrübelerine göre yeni başlayan mühendis, 2 yıl ile 5 yıl arası tecrübeli mühendis, 5 yıl ile 10 yıl tecrübeli mühendis ayrımları mevcuttur. Şişecam yeni başlayan mühendis maaşları 2020 için 4.500 TL seviyesindedir. Diğer bir kuruluştan Şişecam’a geçen mühendis yeni başlayan kategorisinde sınıflandırılmamaktadır. Tecrübesi 2 ile 5 yıl arası olan mühendis maaşları 7.500 TL seviyesindedir. Firma bünyesinden 5 yıl ve üstü tecrübeli mühendis maaşları 2020 itibariyle yan ödemeler hariç 11.500 TL seviyesini aşmaktadır.

Güncel Şişecam Avukat Maaşları 2020

Avukatlık stajını bitirmiş avukatlık ruhsatını almış yeni başlayan avukat maaşları 3.500 TL seviyesindedir. Avukatlık yapmaya ve başarı gösteremeye başladıkça 2 sene sonra 5.500 TL ve üstü maaş almaktadır. Şirket hukuk müşavirliğinde 5 yıl ve üzeri tecrübeli avukat veya hukuk müşaviri 8.000 TL ile 10.000 TL arasında kazanmaktadır.

Şişecam Uzman Yardımcısı Maaşları 2020

Ürün geliştirme uzmanı, satış ve pazarlama uzmanı, bilgi teknolojileri uzmanı gibi bir çok farklı bölümde uzman kadrosu mevcuttur. Tüm kamu kurumlarında ve özel sektörde olduğu gibi öncelikle uzman yardımcısı olarak iş başı yapılıp ortalama 3 yıl gibi bir sürenin sonunda uzman ünavı almaktadır. Uzman ünvanlı personellerin birime göre maaşı değişmekte olup uzmanlıktan sonra kıdeme göre maaşı artmamaktadır. Ancak bir başka pozisyona terfi edildiği takdirde maaş artışı mümkündür.

Birime göre değişmekle birlikte 2020 şişecam uzman yardımcısı maaşları 4.000 TL seviyesindedir. Uzman olduklarında ise maaşları 5.500 TL seviyesine çıkmaktadır. Bu rakamlara ek ödemeler, asgari geçim indirimi, yabancı dil tazminatı gibi ödemeler dahil değildir. Birim amiri veya benzeri bir pozisyona terfi ettiklerinde ise 10.000 TL ve üstü maaşlara ulaşmaktadırlar.

Şişecam maaş politikası anahatlarıyla yukarıda anlattığımız gibidir. Şirket çalışanları genel olarak iş güvencesi, çalışana saygı, kurumsal yapı gibi nedenlerle memnunken ücret şartlarının daha iyi olması gerektiğini düşünmektedir. Son yıllarda birden fazla kez maaş iyileştirmesi yapılacağı iddia edilmiş ancak henüz bir değişiklik yapılmamıştır.

Kamu veya özel sektörde maaşlar hakkında merak ettiğiniz her şeyi hepsinibilio.com maaş kategorisinden öğrenebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 00:05

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Özkan
Mehmet Özkan - 2 yıl Önce

Şişecam da insana saygı sıfırın altında adeta kurtlar vadisi. Haklı olanın değil güçlü olanın kazandığı bir topluluk. Hak hüküm adalet ayaklar altına alınmış olan bir kurum.
Linkedine bakılırsa görülecektir iş sirkülasyonunun hangi boyutlarda olduğu

Alev sayar
Alev sayar - 10 ay Önce

Merhaba, sayfanızdaki bilgiler hatalı olup gerçeği yansıtmamaktadır.Güncellemenizi tavsiye ederim zira şuan şişecamda bir stajyer maaşının bile bahsettiğiniz mühendis maaşlarınının üzerinde olduğunu söyleyebilirim. İyi günler

SIRADAKİ HABER