Subay maaşları ne kadar 2020

Subay maaşları ne kadar 2020? Asteğmen maaşları 2020. Teğmen maaşları 2020.Üsteğmen maaşları 2020. Yüzbaşı maaşları 2020. Binbaşı maaşları 2020, Yarbay maaşları 2020. Albay maaşları 2020, general maaşları 2020.

Subay maaşları ne kadar 2020

Türk Devletleri tarih boyunca askeri yönden diğer devletlere göre her zaman bir adım önde olmuştur. Tarih boyunca Türk devletlerinin askeri yetenekleri ve başarıları göğsümüzü kabartmış, övünç ve gurur kaynağı olmuştur. Ordularımız savaşlarda ölüme seve seve hiç korkmadan vatanını ve milletini korumak için kahramanca gitmişlerdir. Türk demek asker demektir. Her Türk asker sözü boşuna söylenmiş bir söz değildir. Dünyadaki ilk düzenli ordu da yine bir Türk Devleti tarafından kurulmuştur. İlk Türk Devletlerinden olan Büyük Hun Devletini kuran Mete Han ilk defa düzenli bir ordu kurmuş ve onlu sistemi oluşturmuştur. Tarih boyunca Türk Devletleri her zaman askeri sistemlerinin güçlü olması ile öne çıkmıştır.  Askeriyemizin güçlü olmasının sebeplerinden biri vatan sevgisi ve savaşlarda ölenlerin şehitlik makamına erişmesidir. Devletlerimizin askeri yapısının güçlü olmasının bir diğer önemli sebebi ise askerleri yöneten yetenekli kahraman Türk subaylarıdır. Ülkemizde askerlik herkes tarafından yapılan bir vatani görevdir. Er olarak yapılan askerliğin dışında onları yöneten yönetim kısmında askerliği profesyonel olarak yapan subaylar ve astsubaylar bulunmaktadır. Bu yazımızda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Subaylarına değineceğiz. Profesyonel olarak bu mesleği edinen asker olan subayların rütbe rütbe maaşlarını ele aldık.

Asteğmen maaşları ne kadar 2020?

Asteğmenler 4 yıllık lisans bölümünü bitirdikten sonra asteğmen olarak 1 yıl askerlik görevini maaşlı olarak yapan kişilerdir. Asteğmen bazı sınav ve mülakatları geçtikten sonra ordu içinde kalıp teğmen olma şansına sahiptir. Rütbesinde yıldız yoktur. Kalın tek bir çizgi vardır rütbesinde. Asteğmenlerin aldıkları maaş ise yaklaşık 6.200 tl civarındadır. Ülkemizin birçok yerinde bulunan lojman, ordu evi gibi sosyal imkanlardan yararlanmaktadırlar.

Teğmen maaşları ne kadar 2020?

Askeri okullardan mezun olunduktan sonra göreve yeni başlayan bekar bir teğmen 6.700 tl civarında bir maaş almaktadır. Evliyse, operasyona gidiyorsa ek maaş almaktadır. Doğuda görev yapıyorsa tazminat ücreti almaktadır. Yurt dışı eğitimlere ve Yurt dışı operasyonlara giderse yine tazminat ücreti almaktadır. Ülkemizin birçok yerinde bulunan lojman, ordu evi gibi sosyal imkanlardan yararlanmaktadırlar. Teğmenler takım komutanı olarak görev yaparlar. Görev süreleri 3 yıldır.

Üsteğmen maaşları ne kadar 2020?

Üsteğmenlerin görev süresi 6 yıldır. Üsteğmenler takım komutanlığı görevini yürütürler. Kıdemli üsteğmen rütbesinde olduklarında ise bölük komutanı görevini yürütebilirler. Üsteğmenlerin maaşı ise yaklaşık 7.000 tl civarıdır. Bu maaş evli olduğunda, doğuda görev yaptığında, yurt dışı operasyonlarına katıldığında, yurt dışı eğitimlere gittiğinde artış göstermektedir. Ülkemizin birçok yerinde bulunan lojman, ordu evi gibi sosyal imkanlardan yararlanmaktadırlar.

Yüzbaşı maaşları ne kadar 2020?

Yüzbaşı rütbesine sahip komutanlar bölük komutanı olarak görev yaparlar. Görev süreleri 6 yıldır. Yüzbaşı rütbesine sahip komutanlar aylık 7.300 tl civarı bir maaş almaktadırlar. Bu durum evli olması, doğuda çalışması ve yurt dışında görev yapması durumlarında artış gösterecektir. Ülkemizin birçok yerinde bulunan lojman, ordu evi gibi sosyal imkanlardan yararlanmaktadırlar.

Binbaşı maaşları ne kadar 2020?

Binbaşıların görev süreleri 5 yıldır. Binbaşı maaşları ise 2020 yılı itibarıyla 7.600 tl civarıdır. Doğu tazminatı, yurt dışı tazminatı ve evliyse evlilik parası gibi ek ücretler alırlar. Ülkemizin birçok yerinde bulunan lojman, ordu evi gibi sosyal imkanlardan yararlanmaktadırlar.

Yarbay maaşları ne kadar 2020?

Yarbay rütbesine ulaşan asker mensupları 3 yıl görev yaparlar ve albaylığa yükselme şansına sahip olurlar. Görev süreleri 3 yıldır. Yarbay maaşı ise 8.300 tl civarındadır. Ülkemizin birçok yerinde bulunan lojman, ordu evi gibi sosyal imkanlardan yararlanmaktadırlar.

Albay maaşları ne kadar 2020?

Albay görev süresi 4 yıldır. Albay maaşı yaklaşık 8.600 tl dir. Bu durum evli olması, doğuda çalışması ve yurt dışında görev yapması durumlarında artış gösterecektir. Ülkemizin birçok yerinde bulunan lojman, ordu evi gibi sosyal imkanlardan yararlanmaktadırlar.

Tuğgeneral maaşları ne kadar 2020?

Tuğgeneral maaşı yaklaşık 9.300 tl dir. Bu durum evli olması, doğuda çalışması ve yurt dışında görev yapması durumlarında artış gösterecektir. Ülkemizin birçok yerinde bulunan lojman, ordu evi gibi sosyal imkanlardan yararlanmaktadırlar.

Tümgeneral maaşları ne kadar 2020?

Tümgeneral maaşı aylık 10.100 tl civarıdır. Bu durum evli olması, doğuda çalışması ve yurt dışında görev yapması durumlarında artış gösterecektir. Ülkemizin birçok yerinde bulunan lojman, ordu evi gibi sosyal imkanlardan yararlanmaktadırlar.

Korgeneral maaşları ne kadar 2020?

Korgeneral maaşı yaklaşık 11.250 tl civarıdır. Bu durum evli olması, doğuda çalışması ve yurt dışında görev yapması durumlarında artış gösterecektir. Ülkemizin birçok yerinde bulunan lojman, ordu evi gibi sosyal imkanlardan yararlanmaktadırlar.

Sözleşmeli er 2020 maaşlarını buradan öğrenebilirsiniz.

Orgeneral maaşları ne kadar 2020?

Orgeneral maaşı yaklaşık 12.250 tl dir. Bu durum evli olması, doğuda çalışması ve yurt dışında görev yapması durumlarında artış gösterecektir. Ülkemizin birçok yerinde bulunan lojman, ordu evi gibi sosyal imkanlardan yararlanmaktadırlar.

NOT: Yukarıda yazdığımız subay maaşları en düşük miktardır. Bu maaşlara ek olarak yurt dışı operasyon tazminatları, doğu görevi tazminatı, çocuk yardımı, çalışmayan eş yardımı gibi birçok ek ücret yansımaktadır. Terör tazminatı 1.500 tl, yurt dışı tazminatı yaklaşık 1 maaş civarıdır.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020, 18:25

Mehmet

Ekonomi hukuk, 34 yaşında, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER