Survivor Yarışmacıları Ne Kadar Kazanıyor 2020?

Survivor yarışmacıları ne kadar kazanıyor 2020? Survivor yarışmacıları ne kadar alıyor 2020?

Survivor Yarışmacıları Ne Kadar Kazanıyor 2020?

Survivor Yarışmacıları Ne Kadar Alıyor 2020?

Ekranların en sevilen programlarından biri olan Survivor mart ayından itibaren yayınlanmaya başlıyor. Ancak program başlamadan evvel oldukça kapsamlı bir çalışma, program hazırlıkları ve en önemlisi yarışmacı seçim süreci başlıyor. Yarışmacılar adaya girmeden evvel kapsamlı bir sözleşme imzalıyorlar. Sözleşme ile survivor yarışmacıları ne kadar kazanıyor belli oluyor.

Yarışmacı seçimi açısından programda iki grup yarışmacı mevcut. Bunlardan birincisi ünlüler grubu bu grupta tiyatro, sinema veya dizi oyuncusu, şarkıcı, milli sporcular ve buna benzer bir çok tanınmış simayı görmekteyiz. İkinci grup olan gönüllüler grubu ise oldukça fazla sayıda survivor yarışmacı başvuruları arasından seçilmektedir. Birden fazla eleme safhası bulunan yarışmada en son safhaya kadar gelebilen yarışmacılar arasında seçim yapmanın gerçekten zor olduğunu ve hangi yarışmacının ekrana daha çok yakıştığını inceleyerek seçim yapıldığını belirten Acun Ilıcalı kazanç sistemini de daha evvel açıklamıştır.

İster ünlü olsun ister gönüllü olsun yarışmada şampiyon olursa ödül parasının tamamını alıyor. Ayrıca yarışmada kaldığı hafta sayısıyla orantılı olarak yarışma gelirinin yüzdesi yarışmacılara ödenmektedir. Burada yarışmacı ne kadar kazanır belirleyici olan üç faktör mevcuttur. Birincisi yarışmacı ne kadar tanınan biri ikincisi ise yarışmada kaç hafta kalabildi, üçüncüsü survivor programı o sezon ne kadar gelir elde etti. Bu üç faktöre göre survivor yarışmacıları ne kadar kazanıyor hesaplanmaktadır. Yani reyting ölçümleri reklam gelirlerini reklam gelirleri ise yarışmacı kazançlarını doğrudan etkilemektedir.

Survivor yarışmacıları 2020 kazançları program bittiğinde yani tüm gelirler hesaplandığında kendilerine ödenmektedir. Dolayısıyla Survivor yarışmacıları maaş almamakta kazançtan yüzde olarak kazanç elde etmektedir. Bildiğiniz gibi Survivor’a katılan yarışmacılar önemli ölçüde sosyal medya takipçisi ve tanınmışlık elde ettiği için kendilerine yeni gelir kapıları açılmaktadır. Dolayısılya yalnızca gelir elde etmek veya yarışmayı kazanmak amacıyla yarışmacı olduklarını zannetmiyoruz.

Survivor’da Nasıl Yarışmacı Olunur?

Bildiğiniz üzere O Ses Türkiye, Survivor ve buna benzer Acun tarafından yapılan programlara başvuru tv8basvuru.com üzerinden yapılmaktadır. Buradan yaptığınız başvurularda size ait detaylı bilgiler yer almakta olup inceleyen kişiler yeterince dikkat çekici bir özgeçmişiniz olursa size telefon ve e mail yoluyla dönüş yapmaktadır. Bu aşamdan sonra ise yukarıda bahsettiğimiz yarışmacı seçmeleri aşamaları başlamaktadır. Eğer beğenilirseniz ve yarışmacı olamaya hak kazanırsanız sizinle sözleşme yapılıp yarışmada edindiğiniz ticari sıraları saklama yükümlülüğü altına girmektesiniz. Yine sözleşme ile belirlenen süre boyunca herhangi bir başka programda yer almanız yasaklanmaktadır. Ancak bu sürede acun medya programlarında yer almaya devam edebilmektesiniz.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 19:19

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER