Sütaş Maaş Poltikası ve Sütaş Çalışma Şartları 2020

Sütaş personel maaşları 2020. Sütaş çalışma şartları 2020. Sütaş veteriner maaşları 2020. Sütaş satış danışmanı maaşları. Sütaş çalışan maaşları 2020. Sütaş mühendis maaşları 2020. Sütaş tekniker maaşları 2020.

Sütaş Maaş Poltikası ve Sütaş Çalışma Şartları 2020

Sütaş Çalışma Şartları

Sütaş 1975 yılında kurulan, 4 bin ton süt işleme kapasiteli, 2020 cirosu 5 milyar TL seviyesinde bir şirkettir. Sütaş toplamda 5 bin kişiye doğrudan 12 bin kişiye ise dolaylı istihdam sağlamaktadır. Sütaş iş ilanları odlukça fazla çalışanı olması nedeniyle sürekli devam etmektedir. Sütaş çalışan maaşları 2020, sütaş çalışma şartları, sütaş maaş politikası merak edilmektedir.

Sütaş çalışanları çoğunlukla üretim, pazarlama, satış departmanlarında çalışmakta olup Sütaş personel alımı da en fazla bu departmanlara yapılmaktadır. Sütaş çalışan profili incelendiğinde mavi yaka ve beyaz yaka olmak üzere iki ayrı kategori bulunmaktadır. Mavi yaka personeller arasında en fazla gıda mühendisliği bölümü mezunları çalışmakta olup görev aldıkları alan gıda üretimi, ürün geliştirme ve benzeri departmanlardır. Mühendislik fakültesi mezunları arasında en fazla personel alımı yapılan bir diğer bölüm ise endüstri mühendisliği olup gıda firmalarında personel profili genelde bu şekildedir. Aynı zamanda meslek yüksek okulu mezunları da mavi yakalı olup Sütaş’da gıda teknolojisi meslek yüksekokulu ve süt ürünleri meslek yüksek okulu mezunları arasından alım yapılmaktadır.

Beyaz yaka personel olarak ise işletme bölümü, iktisat bölümü ve muhasebe bölümü mezunları başta olmak üzere İİBF (İktisadi İdari Bilimler Fakültesi) ve hukuk fakültesi mezunları çalışmaktadır. Sütaş personel alımı yaparken mutlaka üniversiteden yeni mezun yetiştirilmek üzere personel alımı yapmaktadır. Dolayısıyla sütaş iş alımı ilanlarını şirketin kendi sütaş insan kaynakları açık pozisyonlar kategorisinden takip edebilirler.

Sütaş Mühendis Maaşları 2020

Özel sektörde maaş tecrübe, mezun olunan bölüm ve bulunduğunuz ünvana göre belirlenmektedir. Yeni mezun mühendis ile 10 yıl tecrübeli mühendis maaşları arasında da ciddi farklar bulunmaktadır. Üniversiteden sütaş yeni mezun mühendis maaşı 2020 için 3.500 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir. Ancak 2 yıl tecrübe sonrası maaş 5.500 TL seviyesine kadar çıkmaktadır. 5 yıl ve üstü tecrübeli mühendise sütaş 8.000 TL ve üstü maaşlar ödemektedir. Ayrıca kurumsal gıda firmalarında mühendislik kökenli personelleri yükselme ve yönetici pozisyonuna gelme şansı mevcuttur.

Sütaş Tekniker Maaşları 2020

Sütaş tekniker pozisyonu önlisans mezunları arasından alım yapılan pozisyonlardan olup hemen her yıl onlarca kişilik ilan verilmektedir. Sütaş tekniker alımı yaparken pozisyona göre tecrübeli ve yeni mezun tercihinde bulunabilmektedir.

Sütaş yeni mezun tekniker maaşı 2020 yılı için 3.000 TL seviyesinde olup yemek ve yol yardımı mevcuttur. Yeni işe başlayan tekniker ve 2 yıl tecrübeli tekniker arasında ciddi bir maaş farkı yoktur. İki yıl tecrübeli tekniker maaşı 2020 itibariyle 4.000 TL seviyesindedir. Çalışılan departmana göre değişmekle birlikte 5 yıl ve üstü tecrübeli sütaş gıda teknikeri maaşı veya elektrik teknikeri maaşı 5 bin TL civarındadır. Tekniker maaşı ve teknisyen maaşı arasında ciddi bir fark mevcut değildir.

Sütaş Veteriner Hekim Maaşları 2020

Faaliyet gösterilen alan gereği veteriner hekim alımı yapılmakta olup Sütaş tesislerinde veteriner hekimler hayvanların bakımı, elde edilen süt kaltesinin kontrolü, hayvansal ürünlerin mevuzata uygunluğunun denetlenmesi işlerini yapmaktadır.

Üniversiteden yeni mezun, staj hariç iş tecrübesi olmayan veteriner hekim maaşları 2020 yılı için 3.500 TL seviyesinde olup tüm personele sağlanan yol ve yemek yardımından faydalanılmaktadır. 2 yıl ve üstü tecrübeli veteriner hekim maaşı 2020 itibariyle 4.500 TL seviyesindedir. Tecrübe artışıyla birlikte ünvan ve pozisyona göre farklılaşmakla birlikte maaş da artmaktadır. 5 yıl ve üstü tecrübeli sütaş veteriner maaşı 7 bin TL seviyesindedir.

Ortalama veteriner hekim maaşlarını buradan öğrenebilirsiniz.

Sütaş Avukat Maaşları 2020

Üniversitelerin hukuk fakültesinden mezun, stajını tamamlamış avukatlar sütaş avukat pozisyonu için başvurabilmektedirler. Sütaş yeni başlayan avukat maaşları 2020 için 3.500 TL seviyesindedir. Mesleğinde 2 yıl ve üstü tecrübesi olan avukat maaşları 2020 için 5.000 TL seviyesindedir. 5 yıl ve üstü tecrübeli avukatlar için genellikle hukuk müşaviri veya baş hukuk müşaviri ünvanları kullanılmaktadır. Hukuk müşaviri maaşları 2020 için 8.000 TL ve üstü seviyededir. Diğer taraftan vekalet ücreti ödemeleri konusunda bir bilgi mevcut değildir.

Sütaş Satış Uzmanı Maaşı 2020

Perakende gıda sektörü oldukça rekabetçi ve satış odaklı bir sektör olduğundan satış personelinin kıymeti büyüktür. Sütaş satış danışmanı veya satış uzmanı gibi ünvanlara maaş ve prim sistemini birlikte uygulamaktadır. Genellike satış personeline 3.000 TL ve performansa göre prim ödemesi yapılmaktadır. Firmada çalıştığınız süre arttıkça satış lideri veya bölge sorumlusu gibi ünvanlar aldığınız için maaş ödemeleri de artmaktadır.

Sütaş Çalışma Şartları

Sütaş çok fazla sayıda tesisi ve çalışanı olan bir firma olup herkesi memnun etmesi mümkün değildir. Ancak genel olarak çalışan memnuniyetini düşünen, sektördeki diğer firmalara kıyasla iyi şartlar sunan ve maaş ödemelerini zamanında yapan bir firmadır. Çalışanlar genellikle maaş, servis, kahvaltı ve öğle yemeği imkanları olması nedeniyle şirketlerini sevmekle birlikte uzun mesai saatleri nedeniyle rahatsız olduklarını belirtmişlerdir.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2020, 12:15

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER