Teknosa Çalışan Maaşları 2020

Teknosa nedir? Ne demek? Kimin? Teknosa çalışma koşulları ve çalışma saatleri 2020 nasıl? Teknosa personel maaşları 2020 ne kadar? Teknosa iş duyuruları, personel alımı 2020 nasıl?

Teknosa Çalışan Maaşları 2020

Teknolojinin gelişim hızına us gizem erdirmek ihtimal değil. Bu gelişime bağlı olarak çıkmakta olan teknolojik mahsuller, ticari vasıtalar da büyük rağbet görüyor. Dünyada uslu telefonlara, bilgisayarlara, uslu konut aletlerine ilgi çoğalıyor. Özellikle de teknolojinin kullanım yaşının düşmesiyle pazarın ebatları çok büyük seviyelere uzandı. Teknolojik ürünler satan işletmelere ve mağazalara alıcılar akın etmeye başladı. Ülkemizde de bu kapsamda akla ilk gelen şirketlerden biri Teknosa‘dır. Ülkemizin özellikle hemen hemen her kentinde, her AVM’de şubesi bulunan Teknosa işletmesi A’dan Z’ye binlerce özel mahsulü alıcıların talebine sunmaktadır. Ticari galibiyetiyle beraber istihdama da katkı sağlayan şirket bünyesinde binlerce personel istihdam edilmektedir. Ve her sene şirket yeni personel alımları yapmaktadır. İş arayanların, işsizlerin, alıcıların, çalışanların en çok sorduğu soru ise “Teknosa personel maaşları 2020 ne kadar?” sualidir. Teknosa nedir? Ne demek? Kimin? Teknosa çalışma koşulları ve çalışma saatleri 2020 nasıl? Teknosa personel maaşları 2020 ne kadar? Teknosa iş duyuruları, personel alımı 2020 nasıl?

Teknosa Nedir? Ne Demek? Teknosa Kimin?

Kelimenin sonunda ‘SA’ eki olan hemen hemen her şirket her marka Sabancı ailesine aittir. Sabancı Holding bünyesine ait olan Teknosa şirketi de 25 Temmuz 2000 tarihinde kuruldu. Kısa müddette büyük maddi gelir gösteren şirket 2012 senesinde yurt geneline dağılarak 300’den fazla şube rakamına erişti. Şu an senelik 4 milyar TL ciroya yanaşan şirket 68 kentte faaliyet göstermektedir. 200’ü aşkın işletmesi 3 bine yakın çalışanı ile hizmet sektöründe yer almaya devam etmektedir.

Teknosa Çalışma Koşulları ve Çalışma Saatleri 2020

Şirket bünyesinde çalışanların çalışma koşulları ağırdır. AVM’nin veya sokağın en yoğun mağazası Teknosa mağazasıdır. Günün her saati çok yoğun olan mağazalarda, kesintisiz soru soran, mahsul araştıran alıcılarla ilgilenmek hiç de kolay bir durum değildir. Personeller genellikle ayakta çalışır, yoğun tempoya ayak uydurmak zorunda kalırlar. Günde ortalama 9 saat çalışan personeller haftada 6 gün mesai yapıp 1 gün haftalık izinlerini kullanırlar. 1 sene çalışanlar ise 14+2 gün senelik izin kullanırlar. Vardiya sisteminin bulunduğu mağazalarda part-time ve full-time çalışan personeller de vardır.

Teknosa Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

Şirket personellerine minimum ücret hususunda ücret ödemesi yapmaktadır. İşe yeni giren, deneyimsiz Teknosa çalışanları 2020 senesinde 2 bin 324 TL maaş alır. Ortalama 5 sene tecrübeli çalışanların kazançları ise 3 bin TL’ye yanaşır. Çalışanlara maaşların dışında 400 TL ortamında yemek kartı verilmektedir. Üstelik prim sistemi bulunur. Satış amaçlarını yakalatan çalışanlar maaşlarının yarısına yakın prim ücreti alırlar. Bu civarda aylık kazançları 3-4 bin TL’ye kadar yükselebilir.

Teknosa İş Duyuruları, Personel Alımı ve İş Müracaatı

Şirketin iş bültenlerine müracaat yapmak isteyenler ilk olarak Teknosa’nın internet sitesine müracaat etmelidir. İnsan kaynakları kısımlarından iş bültenlerini takip edip, özgeçmiş oluşturup, bu duyurulara müracaat edebilirler. Kariyer sitesi olarak faaliyet gösteren internet sitelerinde de şirketin iş duyuruları paylaşılmaktadır. Bu sitelere abonelik açıp duyurulara müracaat edebilirler. Son olarak mağazalara giderek iş müracaat formu doldurabilirler.

Mert Ardıç

22 yaşında, psikoloji lisans öğrencisi, araştırmacı, okur, yazar.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER