UPS Kargo Personel Maaşları 2020 Yılında Kaç TL Oldu?

Güncel UPS kargo personel maaşları 2020 yılında kaç TL oldu? UPS çalışan maaşları ne kadar 2020?

UPS Kargo Personel Maaşları 2020 Yılında Kaç TL Oldu?

UPS Kargo Ne İş Yapar? Güncel UPS Çalışan Maaşları Ne Kadar?

Ülkemizin en fazla personel istihdam eden firmalarından biri olan UPS kargo’nun Türkiye’de 200’den fazla hizmet noktası bulunmakta olup 2.500 küsür çalışanı bulunmaktadır. Yalnızca Türkiye’de değil global çapta lojistik ve kargo hizmetleri sunan UPS ülkemizin en geniş ağa sahip kargo şirketlerinden biridir. Kurumsal açıdan oturmuş sisteme sahip ve çalışan haklarını gözeten bir firma olduğu genel olarak dile getirilmektedir. Yurtdışında daha büyük lojistik ağı ve daha fazla hizmeti bulunmasına karşın Türkiye'de de ağını ve hizmet sayısını hızlı biçimde genişletmektedir.

UPS Kargo mühendis maaşları 2020

Özel sektörde personel maaşları tecrübe, kıdem ve pozisyona göre belirlenmektedir. Dolayısıyla ne olarak tam maaş yazılması mümkün değildir. Ancak en alt ve en üst sınır belirtilerek bir tablo çizmek mümkündür. İyi üniversitelerden mezun, staj veya çalışma deneyimi olan, yeni başlayan mühendis maaşı 2020 itibariyle 4.000 TL ve yemek yardımı şeklindedir.

UPS sürücü kurye maaşları 2020

Her kargo firmasında olduğu gibi UPS kargoda da sürücü kurye ve yaya kurye olmak üzere iki pozisyona personel alımı yapmaktadır. Şoför alımı için ehliyet ve şoförlük tecrübesi aranmaktadır. Sürücü kurye maaşları 2020 itibraiyle 3.000 TL ile -3.800 TL arasında kıdeme göre değişmektedir. Ayrıca yapılan ek çalışma ve plansız çalışmalar için ek ödemeler mevcuttur. Tüm UPS çalışan maaşları yemek ödemeleri hariç olarak ödenmektedir. Dolayısıyla sürücü kurye için de yemek kartı uygulaması mevcuttur.

UPS teknisyen maaşları 2020

Teknisyen ve tekniker maaşları şirkete ve iş tecrübesine göre değişmekle birlikte 3.500 TL yeni başlayan tekniker maaşı olarak belirlenmiştir. En yüksek ups tekniker maaşı 2020 yılı itibariyle 4.400 TL seviyesindedir. Mühendis ile kıyaslandığında başlangıç maaşı açısından yakın gelebilir ancak yükselme, yan haklar ve en üst ödenen ücret açısından incelendiğinde arada önemli seviyede fark olduğu görülecektir.

2020 UPS Depo Elemanı Maaşları

Depo elemanı vardiyalı olarak çalışmakta olup genellikle vardiya süreleri 10-12 saat düzeyinde değişmektedir. Depo personeli olmanın en güzel yanı yalnızca belirli bir alandan kısıtlı biçimde sorumlu olmak şeklinde ifade edilirken olumsuz yanları da mevcuttur. Örneğin vardiya sisteminde çalışmak uyku sorununa yol açabilmektedir. Diğer bir olumsuz yönü ise depo güvenliği ve depoda bulunan ürünlerin sorumluluğu sizdedir. Güncel UPS depo elemanı maaşları 2020 itibariyle 3.000 TL ve yemek kartı şeklindedir.

UPS Sekreter Maaşları 2020

Sekreter her firmada mutlaka bulunan bir kadro olup UPS kadro için de sekreterya hizmetleri mevcuttur. Güncel yeni başlayan sekreter maaşı 2020 için 2.400 TL seviyesinde olup en yüksek sekreter maaşı ise 3.500 TL düzeyindedir. Sekreterya iş yerinde asıl hzmetler sınıfında yer almadığı için çok fazla yükselme olanağı mevcut olmayıp genel itibariyle benzer pozisyonlarda ve yakın maaşlarla çalışılmaktadır.

UPS Yaya Kurye Elemanı Maaşları 2020

Yaya kurye elemanı için aranan şartlar nispeten daha kolay olup güce dayalı bir iş yapılması beklenmektedir. Ehliyet veya üniversite bitime şartı aranmayan kurye elemanı olmak için 35 yaşını doldurmama şartı genel olarak aranmaktadır. UPS 2020 yaya kurye elemanı maaşları 2.400 TL ile başlayıp 3.000 TL seviyesine kadar artmaktadır.

UPS Satış Elemanı Maaşı 2020

Kargo firmaları yalnızca bireysel müşterilere hizmet sunmaz aynı zamanda kurumsal müşterilerle anlaşma yapmayı amaçlar bu nedenle satış elemanı istihdam edilmektedir. Satış elemanı alımında aranan başlıca şartlar lisans mezunu olmak, yabancı dil bilmek ve iyi diksiyon olarak sırlanmaktadır. E ticaret siteleri, ihracatçı ve ithalatçı kuruluşlar lojistik firmalarının başlıca kurumsal müşterileridir. UPS kargo satış elemanı maaşları 2020 için 3.000 TL satış üzerinden prim ve yemek kartı şeklindedir. Tecrübeli satış elemanları bir süre sonra yönetici pozisyonlarına atanma olasılığına sahiptir.

Yükselme şansı hemen hemen tüm çalışanlar için mevcut olup şube sorumlusu veya bölge sorumlusu gibi kadrolara personel kabiliyetine göre atama yapılmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 01:08

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
macit
macit - 3 yıl Önce

kargo firmaları personel alımında torpil dönüyor mu?

SIRADAKİ HABER