Voleybolcu Maaşları 2023 Yılında Ne Kadar Oldu?

Voleybolcu Maaşları 2023 Senesinde Ne Kadar Oldu? Voleybolcu Maaşları 2023, Voleybolcular Ne Kadar Kazanıyor? Profesyonel Voleybolcu Nasıl Olunur? Kimler Voleybolcu Olabilir?

Voleybolcu Maaşları 2023 Yılında Ne Kadar Oldu?

Voleybolcu Maaşları 2023 Senesinde Ne Kadar Oldu? Voleybolcu Maaşları 2023, Voleybolcular Ne Kadar Kazanıyor?

Spora ilgi duyan insanların bir kısmı voleybol sporu ile ilgilenmektedir. Futbol ve basketboldan sonra en sık oynanan ve izlenen oyunlar arasında yer alan voleybolun bir diğer merak edilen konuları arasında ise Voleybolcuların ne kadar kazandıkları, maaşlarının ne olduğu sorusudur. Sporcular genel olarak iyi düzeyde gelir sağlarlar ve maaşları çok iyidir fakat Voleybolcular da öyle midir? Ne kadar kazanırlar? Futbolcular mı daha çok kazanır voleybolcular mı? Profesyonel oynayan voleybolcular ne kadar kazanır? Gibi belli başlı bazı merak ettiğiniz soruların cevaplarını yanıtlamak üzere aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Her spor dalında olduğu gibi Voleybol’da da Voleybolcu olmak için yerel ya da bölgesel bir voleybol takımına girmeniz ve lisans sahibi olmanız lazım. Altyapıda bir süre voleybolcu olarak devam ettikten sonra profesyonel bir takıma girebiliyorsunuz.

Profesyonel Voleybolcu Nasıl Olunur?

Türkiye’de ya da dünya çapında profesyonel ve iyi bir voleybolcu olma hayalinde iseniz ilk olarak lisanslı bir sporcu olmanız lazım. Sonrasında ise bir kulüple anlaşmanız ve maçlara çıkmanız gerekir. Yeteneğinizi iyi bir şekilde gerçekleştirdiğiniz taktirde dünya çapında çok iyi işler yapabilirsiniz. Ve bir fenomen haline dönüşebilirsiniz.

Voleybolcu Maaşları 2023 Ne Kadar?

Ülkemizde altyapıda lisansı olan bireyler yetenekleri ölçüsünde profesyonel takımlara transfer olabiliyorlar. Bu da teknik heyetin sizin durumunuzu beğenmenize bağlı olarak gerçekleşir. Pekala bu en üst düzeydeki liglerde forma şansı bulabilmek için ise genel olarak Fenerbahçe, Galatasaray gibi takımlara gitmeniz sizin için daha şanslı ve iyi bir durum olacaktır.

Voleybolcular senede takımın belirlediği maaşları alır ve ek olarak başarılı olduğunuz taktirde ekstra primleriniz de olmaktadır. Fakat sporcular bununla kalmaz sosyal medyayı da kullanarak reklamlardan vs. ek gelir kazanabilirler.

Maaş durumları ise çalıştıkları takımdaki pozisyona göre farklılık gösterebilir. Oyuncunun başarısı ve popülerliği onun maaşını etkiler.

Amatör takımlarda oynayan voleybolcuların maaşları 6.000 türk lirası ile 20.000 türk lirası arasında değişmektedir.

Türkiye’deki Fenerbahçe, Galatasaray gibi takımlarda oynayan voleybolcuların senede 250 bin ile 1 milyon Euro arasında bir maaşları vardır. Avrupa ya da Amerika’da 2 milyon Euro’ya kadar çıkmaktadır.

Türkiye milli takımında oynayan Voleybolcu maaşları ise takımlarından elde ettikleriyle beraber 800 bin ile 1,5 milyon Euro arasında olmaktadır.

Hakem ücretleri ne kadar? diye merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Kimler Voleybolcu Olabilir?

Voleybolcu olabilmek için bazı özelliklere ve yeteneklere sahip olmanız gerekir, bunlardan bazılarını aşağıda sıraladık:

  • Sağlam ve esnek bir vücuda,
  • Uzun boya ve güçlü kaslara,
  • Sağlık sorunu olmamalı,
  • Antremanlara özen göstermeli,
  • Düzenli spor ve disiplinli olmak,
  • İyi bir diyet programı,
  • Zeki, çevik, uyumlu ve takım çalışmasında iyi bir sporcu olması gerekir.

Bu ve benzeri içeriklere daha kolay ulaşmak için bizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Twitter: twitter.com/hepsinibilio

İnstagram: instagram.com/hepsinibilio

Facebook: facebook.com/hepsinibilio

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2022, 11:48

Mert Ardıç

24 yaşında, Psikolog, araştırmacı, okur, yazar.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER