Yunus Market 2020 Çalışma Şartları Nasıl? Yunus Market Çalışan Maaşları Ne Kadar?

Yunus market 2020 çalışma şartları nelerdir? Yunus market 2020 personel maaşları nedir? Yunus market hangi illerde mevcuttur?

Yunus Market 2020 Çalışma Şartları Nasıl? Yunus Market Çalışan Maaşları Ne Kadar?

Yunus Market: Ankara, Konya, Eskişehir, Tokat, Sivas, Çorum, Kırşehir, Aksaray, Nevşehir illerimizde bulunan yerel perakende zinciridir. Şirket özellikle 2019 senesinde çok fazla miktarda satın almalar yapmıştır. Buna rağmen şu anda sektör oldukça zorlu bir dönemden geçtiği halde, mağaza açıp, istihdama katkı sağlayan Yunus Market'i tebrik etmek gerekmektedir.

YUNUS MARKET 2020 ÇALIŞMA ŞARTLARI NELERDİR?

Yunus Market'te günlük çalışma saati 7,5 saattir. Çay ve yemek araları bu saatlere dahil değildir . Yaptığınız aralar ile beraber mağazalarda geçireceğiniz toplam süre 8,5 saat civarında olur. Haftada bir gün izin ve yılınızı doldurduğunuz taktirde, 14+2 gün şeklinde yıllık izin kullanma hakkına sahip oluyorsunuz.

Yunus Market Personelleri her hafta değişen vardiyalar ile çalışır. Personellerin vardiyaları sabahçı ve akşamcı şeklinde olur. Vardiya düzeni ve haftalık izin programından bulunduğunuz birim şefiniz sorumludur.

  

2020 YUNUS MARKET PERSONEL MAAŞLARIHer yerel perakendecide olduğu gibi Yunus Markette de personel maaşları arasında farklılık vardır. Yerel perakendeciler personel konusunda biraz daha vefalı, samimi ve tutucudur diyebiliriz. Ve şirkette uzun yıllardır görev yapan tezgahtarlar bu konuda baya bir şanslıdır.

Firmada, Kasap-Şarküteri ve Manav haricinde kalan çalışanlar Kasiyer, Reyon Personeli vb... Asgari Ücret ile istihdam edilir. Yunus Markette çalışan tezgahtar maaşları ise çalıştığı yıl ve iş tecrübesine göre Asgari Ücretin bazen %80 üzerine çıkabilmektedir.Yunus Markette yalnız maaş ile sınırlı olmuyor ödemeler. Şirket personel yemeğini karşılıyor ve Prim sistemi ile satışa göre personele ek ödül veriyor. Her ay mağazaların hedef ciroları vardır ve bu hedef ciroların aşılması durumunda, her personel maaşına ek olarak prim almaya hak kazanır.

Yani özetlemiş olursak Maaş + Yemek + Prim şeklinde bir tablo çıkmaktadır karşımıza. Ayrıca her mağazasında olmasa da birçok mağazasında personel servisi de bulunmaktadır.Not: Yunus Market mağaza yöneticilerinin çalışma saati ve maaşları personelden farklıdır.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 15:47

Mert Ardıç

24 yaşında, Psikolog, araştırmacı, okur, yazar.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER