Yurtiçi Kargo Maaşları 2022 Yılında Ne Kadar Oldu?

Yurtiçi kargo personel maaşları 2022. Yurtiçi kargo personeli ne kadar maaş alır 2022. Kargo şirketi personel maaşları ne kadar? Yurtiçi kargo dağıtıcı maaşları 2022 yılında ne kadar oldu?

Yurtiçi Kargo Maaşları 2022 Yılında Ne Kadar Oldu?

Yurtiçi Kargo Personel Maaşları 2022

Yurtiçi kargo personel maaşları 2022 yılında ne kadar oldu? Güncel yurtiçi kargo maaşları nedir? Yurtiçi kargo kurye maaşları ne kadar? Yurtiçi kargo maaşları ayında kaçında veriyor?

Kargo şirketleri ülkemizin en kurumsal ve en fazla personeli çalıştıran şirketlerinin başında gelmektedir. Ülkemizin hemen her ilinde kargo şirketlerinin dağıtım noktaları ve çalışma ağı mevcuttur. Ayrıca şirketler lojistik olarak her il için destek sağlamaktadır. Bu seviyede istihdam yaratan kargo şirketleri ne kadar maaş veriyor konusu da merak edilmektedir.

Yurtiçi kargo personelleri kendi içerisinde farklılaşmaktadır. Yurtiçi kargo dağıtıcı maaşları 2022 yılı itibariyle asgari ücret seviyesinden daha yüksektir. Yurtiçi kargo dağıtıcı maaşları 2022 için 5.000 TL düzeyindedir. Mağazada çalışan ve gönderileri teslim alan yurtiçi kargo personel maaşları 2022 asgari ücret seviyesi olan 4.250 TL olarak belirlenmiştir. Personelin kıdemi veya performansı arttıkça herhangi bir ek ödeme yapılmamaktadır.

Yurtiçi kargo kendi personelleri arasında mağaza müdürü belirlemekte olup yurtiçi kargo mağaza müdürü maaşları 2022 daha yüksek seviyededir. Diğer şirketlerde ortalama 5 sene ve üstü kıdemde çalışanlar mağaza müdür ünvanı almaya hak kazanırken Yurtiçi kargo da diğer kargo şirketleri gibi bayilik sistemini kullandığı için mağaza müdür kavramı bulunmamaktaıdır. Yurtiçi kargo bölge sorumlusu maaşları 2022 itibariyle 10 bin TL olarak belirlenmiş olup birden fazla mağazanın koordinasyonu bölge sorumluları tarafından yapılmaktadır.

Geçen yıla ait maaş bilgisine yurtiçi kargo personel maaşları 2021 yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

Yurtiçi kargo kamyon şoförü maaşları 2022 için 8.000 TL olarak belirlenmiş olup şehirlerarası nakliye işlemleri için şirket kamyonlarını süren personelin maaşı diğer personellere göre daha yüksektir.

Yurtiçi Kargo Personel Memnuniyeti 2022

Yurtiçi kargo kendi personelleri tarafından sevilen ve personel memnuniyeti olan bir firmadır. Şirket personeline bir öğün yemek ve yol ücretini vermektedir. Diğer kargo şirketleri ile kıyaslandığında personelleri daha uzun yıllar şirket ile çalışmaktadır. Ancak şirket uzun yıllar boyunca çalışsanız dahi yükselme imkanı sunan bir kurumsal yapıya sahip değildir. Dolayısıyla yurtiçi kargo kurumsal anlamda yükselme imkanı kısıtlı bir firmadır.

Yurtiçi kargo personeli maaşları her ayın birinde ödenmektedir. Diğer özel şirket personeli gibi yurtiçi kargo maaş ödeme günü de her ayın ilk günüdür.

Yorum bölümünden şirket ile ilgili tecrübe ve yorumlarınızı aktarabilirsiniz. Diğer şirketlerdeki pozisyonların maaş ve memnuniyet bilgisinin yanı sıra kamu kurumları hakkında merak ettiklerinizi de yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2022, 11:40

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER