Yurtiçi Kargo Personel Maaşları Ne Kadar 2021?

Yurtiçi kargo 2021 personel maaşları kaç lira? Göreve yeni başlayan yurtiçi kargo personel maaşı 2021 ne kadar? Yurtiçi kargo iş başvurusu nereden ve nasıl yapılıyor? Depo elemanı maaşları, kurye maaşları, şoför maaşları, uzman yardımcısı maaşları, güncel yurtiçi kargo personel maaşları 2021.

Yurtiçi Kargo Personel Maaşları Ne Kadar 2021?

Türkiye’nin en çok ciro yapan ve kargo taşıyan lojistik firmalarından biri olan yurtiçi kargo personel maaşları 2021 yılında da özellikle iş arayan kişilerin merak ettiği konuların başında geliyor. Yurtiçi kargo firması 950 civarında şubesiyle ve 16.000’e yakın çalışanı ile çok büyük bir firma olmakla birlikte bünyesinde çalıştırdığı personellere kadro, kıdem ve pozisyona göre verdiği maaşlarda farklılık görünmektedir. Bu yazımızda Yurtiçi Kargo bünyesinde görev yapan personellerin kadro, kıdem ve pozisyonlarına göre maaşlarını ele aldık.

2021 Uzman Çavuş Maaşlarına buradan bakabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Uzman Yardımcısı Maaşları 2021

Yurtiçi Kargo şirketlerinde görev yapılan pozisyonlardan bir tanesi uzman yardımcısı pozisyonudur. Operasyon uzman yardımcısı, saha uzman yardımcısı gibi değişik pozisyonlarda uzman ve uzman yardımcısı istihdam etmektedir. 4 yıllık lisans programlarından mezun olanlar arasından özgeçmiş bırakanlar içerisinde iş görüşmesi yapılarak personel alımı gerçekleştirilmektedir. Diksiyonu iyi, iletişimi etkili ve güçlü ve tecrübesi çok olanlar bu kadroya seçilme aşamasında bir adım önde olmaktadırlar. Güncel göreve yeni başlayan bir yurtiçi kargo uzman yardımcısı maaşı 2021 yılında yaklaşık 3.800 TL olduğunu yaptığımız araştırmalar çerçevesinde görmekteyiz. Bu maaşa ek olarak yemek kartı verilmekte ve personeller yemek imkanından da faydalanmaktadır. Uzman yardımcıları uzman olduğunda ise uzman maaşı olarak 5.700 TL almakta ve kıdemleri yükseldikçe unvan değişikliğine bağlı olarak ücret ve maaşları da artmaktadır.

Yurtiçi Kargo Depo Elemanı Maaşları 2021

Yurtiçi Kargo depo personelleri genelde 4 yıllık lisans mezunu olmayan kişiler arasından seçilmektedir. Yurtiçi Kargo Depo Elemanı Maaşları 2021 yılı için asgari ücret olan 2.825,90 tl ve yemek kartı şeklindedir. Yemek kartı için yapılan ödeme ise yaklaşık 500 600 TL’dir. Yurtiçi kargo bünyesinde görev yapan depo elemanı personellerinin çalışma saatleri 08.00 ile 19.00 arasında olup Cumartesi günü çalışma saatleri 08.00 ile 13.00 arasındadır.

NOT: Yazdığımız asgari ücret bekar bir personel için geçerlidir. Kişinin evli olup olmaması, çocuğu olup olmaması ve eşinin çalışıp çalışmaması gibi durumlarda maaşta farklılık olmaktadır.

Yurtiçi Kargo Şube Yöneticisi Maaşı 2021

Kargo dağıtımında şoför ya da kurye veya şube personeli olarak 1 sene ve üzeri çalışanlar şube yöneticisi kadrosuna atanma şansına sahip olabiliyor. Fakat bir senenin sonunda kesin olarak şube yöneticisi olunacağı kesin değildir. Şirketin ihtiyaçları ve boş pozisyon olması dikkate alınarak atamalar yapılmaktadır. Yurtiçi Kargo şube yöneticisi maaşları 2021 yılı itibariyle 4.200 TL civarında olup yükselme şansı da bulunmaktadır.

Yurtiçi Kargo Şoför Maaşı 2021

Firma tarafından Yurtiçi kargo şubelerinde şoför alımı yapılacak birime ve ihtiyaç durumuna göre personel alım ilanı yapılmakta ve en az B sınıfı ehliyet şartı istenilmektedir. Yurtiçi kargoda göreve yeni başlayan şoför maaşı 3.200 TL civarında olup şirket uzun süre beraber çalıştığı personeline daha fazla maaş vermekte. Şoför pozisyonu dağıtım yapılması amacı ile alınmışsa sabah 08.00 – akşam 19.00 saatleri arasında görev yapmaktadır. Bunun dışında şehirlerarası nakliyat işlerini yapmak için görev alan şoför ise gece saatlerinde de çalışmaktadır.

Yurtiçi Kargo Sistem Giriş ve Takip Elemanı Maaşı 2021

Kargo şubelerinde devamlı olarak veri girişi yaparak kargoyu şubeden almaya gittiğinizde ya da bir yere kargo göndermek istediğinizde size teslim eden personel, sisteme giriş işlemleri ve takip elemanı olarak isimlendirilmektedir. İşe yeni başlayan sistem giriş ve takip elemanı 2.825,90 TL ( asgari ücret ) maaş almaktadır. İlerleyen zamanlarda aynı pozisyonda kaldığı takdirde maaşları 3.200 TL civarına kadar çıkmaktadır. Uzun yıllar boyu aynı firmada görev yapan personelin yükselmesi ve daha çok maaş alması kolay olmaktadır.

Yukarda bahsettiğimiz gibi kargo firmaları 2021 personel maaşları yurtiçi kargo sistemine benzer biçimdedir. Firma personellerinin memnuniyet seviyesi il ve bölge düzeyinde farklıdır. İyi bir amir ile çalışan personeller işinde rahat ve memnuniyet içerisinde iken aynı firma çalışanları içinde birbiri ile kavga edip davalık olup işinden ayrılanlar da görülmektedir.

Forum.hepsinibilio.com adresine tıklayarak forum sayfamızdan soru, görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2021, 14:17

Mehmet

Ekonomi hukuk, 34 yaşında, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER