ZARA Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

ZARA nedir? Ne demek? Sahibi kim? ZARA personeli maaşları 2020 ne kadar?

ZARA Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

ZARA Nedir? Ne Demek? 

Dünyaca ün yapmış Indıtext şirketinin markalarından biri de ZARA’dır. Pull & Bear, Massimo Dutti, Oyhso, Bershka, Stradivarius gibi markaları da içinde bulunduran işletmenin en çok göz bebeği ZARA’dır. İspanya ülkesinin Arteixo kentinde 24 Mayıs 1974 tarihinde kurulmuş olan ZARA şirketi 2020 senesi itibariyle 20 milyar dolarlık senelik ciro yapmaktadır.  Ülkemizde giyim sektörü her geçen gün gelişmektedir. Milyonlarca insan her gün alışveriş yapmaktadır. Buna örnek olarak Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük, en şanlı şirketlerin başında ZARA gelmektedir. Dünyada yüzlerce şubesiyle alıcıların kalbindeki yerini alan ZARA markasından milyonlarca şahıs giyinmektedir. Alıcıların yoğun ilgisine karşılık vermek, nitelikli hizmet anlayışını gözetmek için ZARA mağazası sık sık personel alımı yapmaktadır. İş arayanlar, ZARA personeli olmak isteyenler ve çalışanlar ZARA personeli maaşlarını bilmek isterler. 

Pek çok kişi ZARA ne demek? Sorusunu sormaktadır. Endülüs Emevi Devleti tarafından kullanılan ve yaygınlaşan ZARA kelimesi asil, hoş, soylu, parlayan, gösterişli anlamlarını ifade eder.

ZARA Çalışma Koşulları ve Çalışma Saatleri 2020

Türkiye’nin çoğu yerinde ZARA mağazaları bulunmaktadır. AVM’lerde, yoğun caddelerde bulunan mağazalar günün her saati oldukça yoğun olmaktadır. Bundan dolayı çalışanların işi çok güçtür. Zara’da çalışma koşulları alıcıların yoğun alaka göstermesi nedeniyle çok ağırdır. Personeller mahsul güvenliği, mağaza kumpası, ambar hakimiyeti, adaleye yoğunluğu gibi pek çok mevzuyla aynı zamanda ilgilenmektedir.

Şirkette part-time ve full-time çalışma koşulunun yanında birde gizeme vardiya sistemi de bulunur. Bazı çalışanlar sabah mağazayı açıp akşam çıkarken bazı çalışanlar öğlen gelip akşam mağazayı kapatmaktadır. Haftada 6 gün çalışıp 1 gün haftalık izin kullanmaktadırlar. Part-time çalışanlar ise haftalık 30 saatlik kotayı doldurmak zorundadır.

ZARA personeli çalışma saatleri 2020: 10.00-22.00

ZARA Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

Türkiye’nin en büyük giyim şirketlerinden biri olan Zara’nın maaş sistemi çok merak edilmektedir. Zira pek çok üniversite talebesi, işsizler, iş arayanlar ZARA’nın personellerine ödediği maaşlara göre iş müracaatı yapmayı düşünmektedir. İşe ilk giren personeller minimum ücret 2324 TL ortamında alır. Personellere maaşlarının yanında gizeme yemek kartı, yol ücreti ve satış maksadı meblağa prim ödemesi yapılır.

Haftanın 6 günü en az 45 saat çalışan full-time ZARA personeli maaşı ise 3 bin TL civarındadır. Personeller prim ücreti aldıklarında maaşları 500-1000 TL ortamında görülür. ZARA kasiyer, reyon görevlisi maaşı 3 bin TL civarındadır. ZARA mağaza müdürü maaşı 5 bin TL civarındadır.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 00:05

Mert Ardıç

22 yaşında, psikoloji lisans öğrencisi, araştırmacı, okur, yazar.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER