İstanbul Özel Üniversite Fiyatları 2021

İstanbul'daki özel üniversite fiyatları 2021 yılında ne kadar oldu? İstanbul özel üniversite tıp fiyatları, hukuk fiyatları 2021. İstanbul'daki özel üniversite eğitim ücretleri 2021.

İstanbul Özel Üniversite Fiyatları 2021

İstanbul Özel Üniversite Fiyatları Ne Kadar?

2021 yılı İstanbul özel üniversite fiyatları birbirinden farklılık göstermektedir. Her üniversitenin öğrencilere sunmuş olduğu hizmetlerden birbirinden farklıdır. Bu durum da özel üniversite fiyatlarının birbirinden farklı olmasına sebep olmaktadır. Özel üniversite tercihi yapmak isteyen adaylar bu nedenden dolayı tercih yaparken üniversitelerin sunduğu imkân ve olanakları iyi bilmelidir. Ayrıca eğitim öğretim süresi ve eğer varsa okumak istediğiniz bölümün hazırlık sınıfı da fiyatı arttıran diğer durumlar arasında yer almaktadır. İstanbul şehri üniversite eğitimi açısından oldukça kaliteli eğitim hizmeti sunan üniversiteler sahiptir. Fakat İstanbul büyük ve kalabalık bir şehir olmasına rağmen her ilçesi öğrencilere sunmuş olduğu alanlar açısından birbirinden farklıdır. Bu nedenle 2021 yılı İstanbul özel üniversite fiyatları her ilçede birbirinden farklılık göstermektedir. Yaklaşık olarak 45 ile 70 bin TL arasında eğitim ücretleri değişkenlik göstermektedir.

2021 Yılı İstanbul Özel Üniversite Fiyatları Ne Kadardır?

1-Acıbadem Üniversitesi

Üniversite bölümlerinin ücretleri burs alımı ve benzeri hizmetler nedeni ile değişkenlik gösterebilmektedir. Acıbadem üniversitesi tıp fakültesi ücretleri 130 bin TL ile 65 bin TL arasında bir ücrete tabidir. Eczacılık fakültesi 55 bin TL ile 75 bin TL arasında bir fiyata sahiptir. Sağlık ile ilgili başka bir branşta okumak istiyorsanız seçeceğiniz branşa göre ödeyeceğiniz tutar 20 bin TL ile 60 bin TL arasında yer almaktadır. Fen edebiyat fakülteleri 20 bin TL ile 40 bin TL arasında değişmektedir. Ön lisans programları ise 10 bin TL ile 32 bin TL arasında değişkenlik göstermektedir.

2- Beykent Üniversitesi

2021 yılı İstanbul özel üniversite fiyatları listesi içerisinde yer alan Beykent üniversitesi tıp fakültesi 95 bin TL, hukuk fakültesi 50 bin TL, Fen edebiyat 27 bin TL, mühendislik fakültesi 27 bin TL ve diş hekimliği 95 bin TL'den başlayan fiyatlarla öğrenci almaktadır. Bu fiyatlar alınan burs ve benzeri hizmetler dolayısıyla değişiklikler gösterebilmektedir.

3-Doğuş Üniversitesi

Fen edebiyat fakülteleri ve mühendislik fakülteleri 35 bin TL, hukuk fakültesi 40 bin TL ön lisans fakültelerinin fiyatları ise seçeceğiniz bölüme göre yaklaşık olarak 17 bin TL aralığında bir tutara sahiptir.

4-Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi

Mühendislik fakülteleri 20 bin TL, hukuk fakülteleri 46 bin TL, eğitim fakülteleri 23 bin TL ve ön lisans bölümleri ise seçilecek bölüme göre 11-24 bin TL arasında değişkenlik göstermektedir.

5-Yeditepe Üniversitesi

2021 yılı İstanbul özel üniversite fiyatları sıralamasında yer alan bir diğer üniversite de Yeditepe üniversitesidir. Diş hekimliği 97 bin TL, tıp fakültesi 90 bin TL, eczacılık fakültesi 74 bin TL, hukuk fakültesi 68 bin TL, mühendislik fakültesi 60 bin TL ve fen edebiyat fakültesi ise 52 bin TL civarında rakamlara öğrenci almaktadır. Ayrıca ön lisans bölümleri öğrencilerin artan taleplerine ve okulun sunduğu imkanlara göre 28 bin TL civarında bir rakama öğrenci almaktadır.

6-İstanbul Esenyurt Üniversitesi

Mühendislik fakülteleri 36 bin TL, sağlık bilimleri fakülteleri 31 bin TL, beden eğitimi ve spor bölümü ise 31 bin TL arasında bir fiyat aralığına sahiptir. Ayrıca okulun ön lisans bölümleri sağlık dışında 25 bin TL, sağlık ile ilgili ön lisans fiyatları ise 30 bin TL aralığındadır.

7-İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi

2021 yılı İstanbul özel üniversite fiyatları sıralamasında bulunan sağlık ve teknoloji üniversitesi tıp fakültesi 85 bin TL, diş hekimliği fakültesi 75 bin TL, eczacılık fakültesi 66 bin TL, hemşirelik fakültesi 36 bin TL ve ön lisans sağlık bölümleri ise 30-40 bin TL arasındadır.

Genel olarak İstanbul özel üniversite fiyatları 2021 için 45 bin TL ile 75 bin TL arasında değimektedir. En çok tercih edilen tıp ve diş hekimliği gibi bölümler aynı zamanda labaratuvar eğitimi de gerektirmesi nedeniyle daha yüksek eğitim ücreti talep etmektedir. Eşit ağırlık bölümleri arasında en yüksek ücretli bölüm ise hukuk fakültesi olup ortalama 50 bin TL ve üzerindedir. İstanbul’da en yüksek ücretli hukuk fakültesi Koç hukuk fakültesi olup eğitim ücreti 80 bin TL seviyesindedir.

Merak ettiğiniz üniversite ve bölüm eğitim ücretlerini yorum kısmından sorabilirsiniz. Hukuk Fakültesi 2021 eğitim ücretleri yazımıza göz atmanızı öneririz.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2021, 04:07

Ahmet

33 yaşında eğitmen, öğrenci, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER