Özel Üniversite Hukuk Fakülteleri Ücretleri 2020

Özel Üniversite Hukuk Fakülteleri Ücretleri 2020? Ülkemizde ve KKTC de bulunan üniversitelerin hukuk fakültesi ücretleri 2020 ne kadar? Hukuk fakültesi içerisinde en yüksek ücretle hangi üniversite almaktadır? Detayları tablomuzda inceleyelim.

Özel Üniversite Hukuk Fakülteleri Ücretleri 2020

Özel Üniversite Hukuk Fakülteleri Ücretleri 2020

Türkiye’deki ve Kıbrıs’taki özel üniversitelerin hukuk fakültelerinin ücretlerinin 2020 senesinde ne kadar olduğunu yazımızda ve tablomuzda bulabilirsiniz. Devlet üniversitelerine puanı tutmayanlar veya vakıf-özel üniversitelerde okumak isteyenler için özel üniversite hukuk fakültesi ücretlerini yazımızda hazırladık.

Ülkemizde üniversite sınavında sıklıkla en çok tercih edilen bölümlerden birisi de hukuk fakülteleridir. Hukuk fakültesinin tercihinde birçok faktör etkisi vardır; ekonomik beklenti, statü, kariyer gibi hususlar bulunmaktadır. Üniversiteden Hukuk fakültesi mezunu olduklarında avukatlık, savcılık ve hakimlik gibi mesleklerde çalışabilmektedirler. Sadece bu mesleklerle de sınırlı değildir. Meslek alanı geniş olan Hukuk bölümünün bu kadar avantajı olması sebebiyle taban puanları da son derece yüksektir. Üniversite sınavı yerleştirme puanlarına bakıldığı zaman en yüksek kapatan bölümlerin başında hukuk fakültesi vardır.

En düşük Ücretli Hukuk Fakültesi 2020

2019 hukuk fakültesi yerleştirme puanlarına baktığımızda en düşük hukuk fakültesi yerleştirme taban puanları şu şekildedir;
Erzincan B.Y.Ü – 385.5 puan ve 40.800 sıralamada kapatmıştır.
Öğrencinin puanı yetmemesi durumunda özel üniversiteleri, vakıf üniversitelerini tercih etmektedir. Tercih edilen Vakıf üniversitelerinde öğrenciler için farklı seçenekler vardır.  %100 burslu, %75 burslu %50 burslu %25 burslu ve burssuz gibi tercihler bulunmaktadır. Belirtilen burs imkanlarından yararlanabilmek için üniversite sınavından aldığınız puan ve sıralamanızın yüksek olması gerekir.Türkiye’de 37 tane özel üniversite bulunmaktadır. 11 tane de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde özel üniversite bulunmaktadır. Aşağıdaki hazırladığımız tablodan üniversitelerin ücretleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Tercih yaparken en güncel bilgiler için üniversitelerin web sitelerine göz atmanızı öneririz.

 

DGS Hukuk Fakültesi Taban Puanları ve Kontenjanları 2020 buradan ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 20:43

Mert Ardıç

24 yaşında, Psikolog, araştırmacı, okur, yazar.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER