Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Nedir? Mezunları Ne İş Yapar?

Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü nedir? Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü hakkında tanıtıcı bilgiler, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü dersleri neler? Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü taban puanları kaç? Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü maaşları ne kadar?

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Nedir? Mezunları Ne İş Yapar?

Bu yazımızda Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü ile ilgili tanıtıcı bilgiler vereceğiz. Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü ile alakalı çokça sorulan soruları Yönetim Bilişim Sistemleri nedir? Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü nasıldır? Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü dersleri nelerdir? Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü olan üniversiteler hangileri? Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü kaç puanla kazanılır? Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 2020 maaşları ne kadar? Yönetim Bilişim Sistemleri iş imkanları neler? Yönetim Bilişim Sistemleri çalışma alanları neler?

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Nedir? Yönetim Bilişim Sistemleri Mezunları Ne İş Yapar?

Yönetim Bilişim Sistemleri nedir? Yönetim Bilişim Sistemleri  bilgisayarlar ile alakalı bir bölümdür. Bilgisayar yolu ile sağlanan bilgilerin yönetim ve işletme alanındaki sorunlara çözüm üretebilen kişiler yetiştiren bir bölümdür. Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünün eğitim süresi 4 yıldır. Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü puan türü EŞİT AĞIRLIK puan türüdür. 2019 2020 taban puanlarına bakacak olursak Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde

456,56 taban puan ile Boğaziçi Üniversitesi ( İngilizce ) en yüksek taban puan ile alan üni. olmuş

224, 05 puan ile Bayburt Üniversitesi ise bu bölümde en düşük devlet üniversitesidir.

Daha düşük puanlar ile hatta barajı aşmanız halinde birden fazla özel üniversitede ücretli olarak bu bölümü okuma imkanına sahip olabilirsiniz.

Yönetim Bilişim Sistemleri çalışma alanları ve iş olanakları nelerdir?

Kamu kurumlarının bilgi işlem merkezlerinde çalışabilirler.

Özel şirketlerde çalışabilirler

Proje geliştirme birimlerinde çalışabilirler.

Proje yönetim bölümlerinde çalışabilirler.

Yazılım şirketlerinde çalışabilirler.

Danışma bürolarında çalışabilirler.

Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü tercih edecek kişilerde olması gereken özellikler nelerdir?

Bilgisayara karşı ilgisi ve bilgisi olmalıdır.

Matematiksel düşünce ve analiz yeteneğine sahip olmalıdır.

Yönetebilme kapasitesine sahip olmalıdır.

Başkalarını etkileyebilmeli ve ikna yeteneğine sahip olmalıdır.

Sabırlı ve dikkatli olmaları gerekir.

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Dersleri Neler?

1.sınıf: Bilişim Hukuku, Proje yönetimi, İşletme fonksiyonları, Yeni İletişim Teknolojileri, Matematik, Yabancı dil, İktisada giriş, İşletme ilkeleri, Genel muhasebe, Pazarlama yönetimi ve seçmeli dersler.

2.sınıf: İşletme bilgi sistemleri, İstatistik, Atatürk İlke ve İnkılap tarihi, Türk dili, İşlem tabloları, Bilgisayar ve programlamaya giriş, Muhasebe yazılımları, İşletme analitiği, Algoritmalar ve programlama, Veri tabanı sistemleri ve seçmeli dersler.

3.sınıf: Üretim Yönetimi, İşlem tablosu programlama, Kullanıcı deneyimi tasarımı, Sistem analizi ve tasarımı, Kurumsal kaynak planlama sistemleri, Bilgi toplumu ve e- devlet, Marka ve yönetimi, Örgütsel davranış, Ağ yönetimi ve bilgi güvenliği, Veri tabanı programlama, İleri programlama, Sosyal ağ analizi ve seçmeli dersler.

4.sınıf: Girişimcilik ve iş kurma, Yenilik yönetimi, Yöneylem araştırması, Karar modelleri, İnternet ve web programlama, Müşteri ilişkileri yönetimi, Veri madenciliği, Karar destek sistemleri, Programlamada yeni eğilimler, Finansal tablolar analizi ve seçmeli dersler.

Yönetim Bilişim Sistemleri Maaşları 2020

Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olan ya da hala okuyan veya okumak isteyen kişilerin bu bölüm için en çok merak ettikleri konu maaş konusudur. 2020 Yönetim Bilişim Sistemleri maaşları ne kadar? Sorusu fazlaca gelmektedir.

Göreve yeni başlayan Yönetim Bilişim Sistemleri 2020 maaşı özel sektörde yaklaşık 2.350 tl.

Göreve yeni başlayan Yönetim Bilişim Sistemleri 2020 maaşı kamu sektöründe yaklaşık  4.150 tl.

Özel sektörde çalışılan yıl ve tecrübelendikçe maaşlarda da yükselme olmaktadır.

Üniversite tercihleri yaklaşırken üniversite bölümleri hakkında bilgiler vermeye bu yazımızda Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü ele aldık. Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü ile ilgili Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü nedir? Ne iş yapar? Maaşları ne kadar? Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü dersleri ve taban puanları ile ilgili merak edilen soruları cevaplandırdık.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 01:51

Mehmet

Ekonomi hukuk, 34 yaşında, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER