2021 DGS Kaynak Kitap Önerileri

DGS’ye hazırlanan ve hazırlanıp başarılı puan alan ve alanında uzman öğretmenlerden aldığımız cevaplara göre 2021 DGS Kaynak Kitap Önerileri yazımızı hazırladık. Ayrıca 2021 DGS en iyi Kaynak Kitap Önerileri ve tavsiyeler ve daha birçok püf noktalar yazımızda.

2021 DGS Kaynak Kitap Önerileri

2021 yılında Dikey Geçiş Sınavı’na ( DGS ) adaylar için 2021 DGS Kaynak Kitap Önerilerimizi hazırladık. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu listede çok araştırma yaptık. Alanında uzman hocalar olsun, geçtiğimiz yıllarda çalıştığı kaynak kitaplardan memnun olanlar olsun epey bir araştırma gerçekleştirdik ve 2021 DGS Kaynak Kitap Önerileri listemizi hazırladık.

Bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda vereceğimiz listedeki kitapları kendi seviye ve ihtiyacınıza göre ayarlayın.

*** DGS’ye Nasıl Hazırlanılır ve Nasıl Kazanılır? ***

2021 DGS Kaynak Kitap Önerileri

                                    Matematik- Geometri- Problemler

Antrenmanlarla Matematik 1 Kitabı: Matematik seviyesi çok düşük hatta 0 olan adaylar için 2021 DGS Kaynak Kitap Önerileri listemizde Antrenmanlarla Matematik 1 Kitabını öneriyoruz. Bu kitap Matematik seviyesi çok düşük olan kişilere gayet uygun bir kitaptır. Bu kitabı incelediğimizde düşük seviye için çok iyi kurgulanmış ve onlara hitap ettiğini görmekteyiz. Eğer hiç Matematik bilginiz yoksa en basit en temel işlemlerde bile zorluk yaşıyorsanız Antrenmanlarla Matematik 1 Kitabı tam da size göre.

Karekök Yayınları Matematik 0 ( sıfır ) kitabı: Karekök Yayınları Matematik 0 ( sıfır ) kitabı orta seviyede matematik bilgisi olan kişiler için listemizde yer verdiğimiz bir kitaptır. Bu kitapta da video çözümü bulunmaktadır. Zaten size tavsiyemiz kitap seçerken video çözümlü olmasına dikkat etmenizdir. Çözümlü olmayan bir kitap seçerseniz sizler için sıkıntı olabilir.

Ayrıca Kafa dengi Yayınları Matematik 0 ( sıfır ) Kitabının youtube da video dersleri de yer almaktadır. Bu sayede videoları izleyerek konuyu anlatan bir hocanız daha olmaktadır.

*** DGS’de Kaç Nete Kaç Puan Gelir? ***

Kafa dengi Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Kitabı: Orta seviye öğrenciler için Karekök Matematik 0 kitabını önermiştik. Fakat sadece bu kitap yeterli olmayacaktır ve bunun yanında bir de soru bankası bulundurmanız gerekir. Bu yüzden soru bankası kitabı olarak listemizde size önereceğimiz kitap Kafa dengi Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Kitabıdır.

Bu kitap DGS’ye hazırlanan giriş ve orta seviye öğrenciler için gayet ideal bir kitaptır. İçerisinde çok zorlu sorular bir iki tane ve dediğimiz gibi başlangıç ve orta seviye öğrenciler için önermekteyiz.

Ayrıca Kafa dengi Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Kitabının youtube da video dersleri de yer almaktadır.

Tasarı Yayınları DGS Matematik Çözümlü Soru Bankası Kitabı: Orta seviyenin bir tık üstü seviyede olan DGS’ye hazırlanan öğrenciler için önereceğimiz bir kitap ta Tasarı Yayınlarının DGS Matematik Çözümlü Soru Bankası Kitabıdır. Tasarı Yayınları DGS Matematik Çözümlü Soru Bankası Kitabında konu anlatımı bulunmamakta ve yalnızca soru yer almaktadır.

Tasarı Yayınları DGS Matematik Çözümlü Soru Bankası Kitabında DGS’de yer alan matematik, geometri, sayısal mantık ve probleme dayalı soruların olduğu bir kitaptır. Çözümlü olması da önemlidir zaten çözümlü olmayan soru bankalarını biz tavsiye etmiyoruz.

Tasarı Yayınları DGS 5’li Çözümlü Deneme Sınavı Kitabı: En son seviyede artık bir deneme sınavı almanızı öneriyoruz. Çünkü artık konular bitti, soru bankaları çözüldü ve deneme sınavları ile desteklenip sınava hazır hale gelmelisiniz. Bu seviyede artık size önerdiğimiz deneme sınavı kitabı ise Tasarı Yayınları DGS 5’li Çözümlü Deneme Sınavı Kitabıdır.

Metin Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Kitabı: Artık Matematikten soru kaçırmayacak seviyeye geldiğiniz aşamada içinde cidden zor soruların olduğu Metin Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Kitabını tavsiye ediyoruz. Bu kitabın içerisinde klasik tarz sorular da var yeni nesil sorular da vardır.

Apotemi Yayınları Problemler Soru Bankası: Apotemi Yayınları Problemler Soru Bankası, 2021 DGS Kaynak Kitap Önerileri listemizde yer alan bir diğer kitaptır. Bu soru bankasını çözmeniz, problemler ile ilgili sınavda çıkan sorularda size faydalı olacaktır. Apotemi Yayınları Problemler Soru Bankasında ayrıca sayısal mantığa dayalı sorular da yer almaktadır.

Antrenman Yayınları Hiç Problem Değil Kitabı: Problemlerde başlangıç seviyesinde olan 2021 DGS öğrencilerine önereceğimiz bir kitap ta Antrenman Yayınları Hiç Problem Değil Kitabıdır.

Karekök Yayınları Geometri 0 ( sıfır ) kitabı: 60 sayısal testinde geometriden sadece 6- 7 tane soru çıkmaktadır. Bu yüzden size önereceğimiz kitap sayısı az olacak. Daha çok matematik konularına yoğunlaşmanızı ve soru çözmenizi tavsiye ederiz. Geometri konusunda başlangıç seviyesinde olan öğrenciler için Karekök Yayınları Matematik 0 ( sıfır ) kitabını öneriyoruz.

Kafa dengi Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Kitabı: Başlangıç seviyesi öğrenciler için bu kitabı tavsiye etmekteyiz. Kafa dengi Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Kitabının içinde oldukça kolay sorular yer almaktadır.

Metin Yayınları TYT Geometri Soru Bankası Kitabı: Geometride önereceğimiz kitaplardan bir diğeri Metin Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Kitabıdır. Orta seviye öğrenciler için uygun bir kitaptır. İçerisinde orta seviye zorlukta sorular bulunmakta ve çok zor sorular bir iki tanedir.

                                     Türkçe- Sözel Mantık

Çap Yayınları Muhteşem 3’lü 1. Kitabı: Türkçe sorularında paragraflar uzun olduğundan dolayı öncelikle sözcükte anlam ve cümlede anlamdan başlayalım dedik. Bu kitap Anlam Bilgisi üzerine yani cümlede anlam ve sözcükte anlam konuları üzerine tavsiye edeceğimiz çok güzel bir kitaptır. Çap Yayınları Muhteşem 3’lü 3. Kitabında yer alan soruların tamamının video çözümlü cevabı vardır.

Hız ve Renk Yayınları Paragraf Hız Soruları Kitabı: Cümlede anlam ve sözcükte anlam konularından sonra paragrafa geçiyoruz. Paragraf soruları için sizlere bu kitabı tavsiye ediyoruz. Paragraftan günde en az 70 soru çözmenizi öneriyoruz. Ayrıca paragraf soruları çözerken süre tutmanız da çok önemlidir. Süre ayarlamalarınızı çözeceğiniz testteki soru sayısına göre belirlemelisiniz. Bu şekilde süre belirleyerek soru çözme hızınız git gide artacak ve daha kısa sürelerde soruları çözdüğünüzü göreceksiniz.

Hız ve Renk Yayınları Paragraf Hız Soruları Kitabı çok güzel bir kitap olup 2021 DGS Kaynak Kitap Önerileri listemizde yerini almıştır. Kitabın teması oldukça güzel ve her testin başında testi çözmeniz gereken süre belirtilmektedir. Bu kitabı başlangıç ve orta seviye arası öğrenciler için tavsiye ediyoruz.

Bilgi Sarmal Yayınları Paragraf Soru Bankası Kitabı: Paragraf için önerdiğimiz bir diğer kitap Bilgi Sarmal Yayınları Paragraf Soru Bankası Kitabıdır. Bu kitabın içinde ayrıyeten 20 paragraf sorusu deneme sınavı ve akıllı kağıtlar da yer almaktadır. Bilgi Sarmal Yayınları Paragraf Soru Bankası Kitabı orta seviye öğrenciler için tavsiye ettiğimiz bir kitap olarak 2021 DGS Kaynak Kitap Önerileri listemizde yerini almıştır.

Çap Yayınları Muhteşem 3’lü 3. Kitabı: Çap Yayınları Muhteşem 3’lü 3. Kitabı Paragraf sorularını içermektedir. Paragraf soruları için önerdiğimiz kitaplardan biridir. İçerisinde paragraf konu testleri haricinde 30 adet te paragraf deneme sınavı yer almaktadır. Çap Yayınları Muhteşem 3’lü 3. Kitabında yer alan soruların tamamının video çözümlü cevabı vardır.

Türkçenin Kara Kutusu Paragraf Kitabı: Türkçenin Kara Kutusu Paragraf Kitabı paragraf soruları için 2021 DGS Kaynak Kitap Önerileri listemizde yerini almıştır. Geçtiğimiz yıllarda ÖSYM sınavlarında çıkmış olan paragraf soruları bu kitabın içeriğini oluşturmaktadır. Bu kitabı önermemizin sebebi sınava hazırlanan DGS öğrencilerinin ÖSYM soru zihniyetini anlamaları ve kavramaları içindir.

PEGEM Akademi Yayınları Ezber Bozan Paragraf Soru Bankası Kitabı: PEGEM Akademi Yayınları Ezber Bozan Paragraf Soru Bankası Kitabının DGS’ye hazırlanan öğrencilere çok paragraf sorularında çok şey katacağını düşünerek 2021 DGS Kaynak Kitap Önerileri listemizde yer verdik. İçerisinde özenle seçilmiş 1730 tane soru bulunmaktadır. Kitabın teması gayet te güzel.

PEGEM Akademi Yayınları Ezber Bozan Paragraf Soru Bankası Kitabını içinde yer alan testleri de yine süre tutarak çözmenizi tavsiye ediyoruz. Bu kitabı orta seviyenin üstündeki öğrenciler için tavsiye etmekteyiz. Başlangıç ve orta seviyede iken bu kitabı çözmenizi önermiyoruz. İçinde pratik bilgiler, ileri düzey metinler, özgün sorular ve çıkmış sorular yer almaktadır.

Limit Yayınları Kronometre Paragraf Soru Bankası Kitabı: Artık ileri seviyeye gelmiş öğrenciler için önereceğimiz kitap ise Limit Yayınları Kronometre Paragraf Soru Bankası Kitabıdır. Limit Yayınları Kronometre Paragraf Soru Bankası Kitabını sona saklamanızı ve sınava yaklaşırken çözmenizi tavsiye ederiz.

Bu kitapta hoşumuza giden bir nokta da her testin başında testin ideal çözüm süresi, sizin çözdüğünüz süre, yanlış sayınızı yazacağınız kısımlar yer almaktadır. Ayrıca testin başındaki barkoddan da sorunun çözümüne bakabilmektesiniz. Kitabın teması çok güzel ve kesinlikle elinizin altında olması gereken bir kitaptır. Özellikle de derece yapmak isteyen kişiler için kesinlikle bakması gerekir.

Aker Kartel Youtube Kanalı: Aker Kartel Youtube kanalını sizlere sözel mantık için öneriyoruz. Sözel mantığı çok güzel anlatılan bu kanal sözel mantığı kavramanıza çok faydası olacaktır.

Konuları bitirdiniz, soru bankalarını çözdünüz ve artık ne yapacaksınız? Size son zamanlarda özellikle son 10 yılın ÖSYM sınavlarında çıkmış olan soruları çözmenizi tavsiye ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 22:41

Mehmet

Ekonomi hukuk, 34 yaşında, araştırmacı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER