Hemşirelik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması 2020

Hemşirelik taban puanları 2020? Hemşirelik başarı sıralaması 2020? Devlet üniversitesi hemşirelik taban puanları 2020? Özel üniversite hemşirelik taban puanları 2020?

Hemşirelik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması 2020

Hemşirelik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması 2020

Hemşirelik taban puanları 2020? Hemşirelik başarı sıralaması 2020? Devlet üniversitesi hemşirelik taban puanları 2020? Özel üniversite hemşirelik taban puanları 2020?

Hemşirelik taban puanları 2020 ve hemşirelik başarı sıralamaları 2020’ ye ait veriler açıklandı. Hepsinibilio ailesi olarak sizlere hazırladığımız puanlara aşağıdan bakabilirsiniz. 2020 senesine ait Temel Yeterlilik Testi, Alan Yeterlilik Testi (YKS) Taban puanları ve başarı sıralamalarına aşağıdaki tablomuzdan bakabilirsiniz.

Hazırladığımız puanlar ve sıralamaların bütünü 2020 senesine ait yerleşen adaylara aittir. Hepsinibilio ailesindeki hazırlanmış tüm verilerin tamamı ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanların listesidir.

Sizlere hazırlamış olduğumuz sıralama sütununda dolmadı yazan kısımlara o bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş ve kontenjanın hepsi dolmamıştır.

Hemşirelik Taban Puanları ve Başarı Sıralaması 2020?

Hemşirelik taban puanları ve başarı sıralaması 2020, hemşirelik bölümünde okumak istediğiniz zaman ortalama olarak almanız gereken puana ve sıralamaya tablodan bakabilirsiniz. Hemşirelik bölümü son senelerde öğrenciler tarafından tercih edilmesinden sonra puanlar da biraz olsun artmaktadır. Sağlık alanında eğitim görmek isteyen bireylerin son yıllarda en çok tercih ettiği bölüm olan hemşirelik ile alakalı sorularınızın cevaplarına bu yazımızda ve diğer yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Hemşirelik alanında istihdam etmenin günümüzde diğer meslek dallarına oranla daha kolay olması adayların daha fazla tercih etmesine neden olmuştur.

DGS ile Hemşireliğe geçiş yapılan bölümler hangileridir? buradan ulaşabilirsiniz.

Hemşirelik Kaç Yıllıktır?

Hemşirelik kaç yıllıktır, hemşirelik bölümü dört yıllık lisans programı olan bir bölümdür. Hemşirelik bölümünden mezun olan adaylara Hemşire unvanı verilmektedir.

Hemşirelik Bölümü Dersleri Nelerdir?

Hemşirelik bölümü dersleri nelerdir, üniversite tercihlerinde hemşirelik bölümüne yer vermek isteyen bireyler için bölümler şu şekildedir:

 • Anatomi,
 • Histoloji,
 • Klinik Mikrobiyoloji,
 • Hemşirelik Esasları,
 • Hemşirelik Klinik Becerileri,
 • Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği,
 • Toplum Sağlığı Hemşireliği,
 • Hemşirelikte Epidemiyoloji,
 • Hemşirelikte Yönetim
 • Hemşirelikte İletişim,
 • İç Hastalıkları Hemşireliği,
 • Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği,
 • Sağlık Kurumlarında Radyasyon Güvenliği gibi birçok dersten sorumlu olacaklardır. Mezun olduktan sonra Hemşire unvanını almaktadırlar.

Erkekler Hemşire Olabilir mi?

Erkekler hemşire olabilir mi, erkekler de bayanlar gibi hemşire olabilirler. Çok sayıda erkek hemşire sağlık sisteminde istihdam etmektedirler.

Hemşirelik Bölümü Hangi Fakültede Olmaktadır?

Hemşirelik bölümü hangi fakültede olmaktadır, hemşirelik bölümleri aşağıdaki fakültelerde olmaktadır:

Hemşirelik fakültesi, sağlık bilimleri fakülteleri, hemşirelik yüksekokulları, sağlık yüksekokulları, sağlık bilimleri yüksekokullarıdır.

Hemşirelik Bölümü Nedir?

Hemşirelik bölümü nedir, hemşirelik sağlık alanında bireylerin, ailelerin ve toplulukların bakımını sağlayan meslek grubudur. Optimal sağlık ve yaşam kalitesini elde edebilir, koruyabilir ya da geri kazanımını sağlayabilirler. Hemşireler, hasta bakımı, eğitim ve uygulama kapsamına yaklaşımlarıyla diğer sağlık hizmetlerinden farklıdır.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 00:00

Mert Ardıç

24 yaşında, Psikolog, araştırmacı, okur, yazar.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eda
Eda - 2 yıl Önce

Teşekkürler Mert bey :)

SIRADAKİ HABER